Viestura pr. 41, Rīga, LV-1005

ZAĻMĒSLOJUMI

Labs zaļmēslojums atveseļo augsni starp ražojošajām kultūrām un nebūt nav mazāk svarīgs par tām. Lai novērtētu zaļmēslojumu, jāskatās ne tikai uz augu virszemes masu. Sakņu ietekme uz augsnes aktivitāti un kvalitāti ir izšķirošais vērtēšanas kritērijs.
TerraLife® maisījumi dod iespēju augsnei blīvi un dziļi apsakņoties. Augi maisījumos kombinēti ar atšķirīgu sakņu veidu un izmēru, tādējādi arī mijiedarbība ar augsnes mikrofloru un barības vielu pārveidošana notiek dažādos augsnes slāņos. Maisījumu bioloģiskā daudzveidība sniedz lielākas priekšrocības kā monokultūras. Ar TerraLife® maisījumiem slāpekļa izskalošanās ir daudz mazāka un nākamā gada ražas vēl lielākas.
Zaļmēslojumam ne tikai jāuzlabo un jāuztur augsnes auglīgums, bet arī jāspēj mobilizēt barības vielas nākamajiem kultūraugiem. TerraLife® sugu daudzveidīgie maisījumi spēj mobilizēt daudz vairāk NPK kā monokultūras vai vienkāršie maisījumi. Tas saistīts ar milzīgo sakņu biomasu, ko šie maisījumi saražo un kura daudz efektīvāk spēj uzņemt barības vielas. Sakņu biomasā piesaistītās barības vielas nākamie kultūraugi spēj pārvērst un absorbēt nesalīdzināmi ātrāk.

sargā augsni!

ZVANI MUMS

27798935
20258297
29285155

ZAĻMĒSLOJUMS TERRALIFE®

TerraLife® Rigol DT

DSV_zalmeslojums_RigolDT_150x150
DSV_2000px-Deutsche_Saatveredelung_Logo.svg

Spēcīgas saknes augsnes struktūras uzlabošanai

Maisījums Rigol DT ir īpaši efektīvs sablīvētas augsnes irdināšanai. Saknes augsnē atstās neskaitāmus kanālus, kurus nākamā kultūra varēs izmantos savu sakņu veidošanai un padziļināšanai. Vielaikus Rigol DT nodrošina labu augsnes apēnojumu un virszemes zaļmasu. Maisījuma tauriņziežu frakcija rūpējas par humusu un barības vielu akumulēšanu.

Sējas lini, facēlija, sējas idra, Abesīnijas gizotija, Abesīnijas kāposts, vēja auza, Aleksandrijas āboliņš, griķi, dziļsakņu redīss, vīķi, saulespuķes

TerraLife® VitaMaxx DT

DSV_zalmeslojums_Vitamaxx_150x150
DSV_2000px-Deutsche_Saatveredelung_Logo.svg

Ātri augošs maisījums intensīvām piensaimniecībām

VitaMaxx DT ir strauji augošs zaļmēslojums bez tauriņziežiem. Maisījums saražo papilnam biomasu, kas sliekām un citiem augsnes iemītniekiem kalpo kā ilgtermiņa barības resurss, kā arī ziemas laikā pasargā barības vielas. Strauji augošo sugu dēļ maisījums ir piemērots vēlai sējai.

 

Facēlija, sējas idra, velna auza, griķi, baltās sinepes, sējas lini, Abesīnijas gizotija, rutks, Abesīnijas kāposts

TerraLife® ForageRooter

leaves
DSV_2000px-Deutsche_Saatveredelung_Logo.svg

Augstražīga klasika

Klasisks maisījums nodrošina lielu daudzumu zaļmasas un sausnas ar teicamu barības vērtību un labu sakņu struktūru. Kapacitāte veidot humusu ir virs vidējā un augsne pēc šī maisījuma ir lieliskā kondīcijā. Biomasu var pļaut un izmantot svaigai barībai vai atstāt kā mulču.

 

Daudzziedu airene, inkarnāta āboliņš, ziemas vīķi

TerraLife® CoolSeason W

DSV_CoolSeason W_zalmeslojums
DSV_2000px-Deutsche_Saatveredelung_Logo.svg

Ideāli piemērots vēlai sējai un aukstajiem apgabaliem

Bagātīgs maisījums no ziemcietīgām, salizturīgām sugām. Barības vielas tiek labi pasargātas no izskalošanas. Stiebrzāļu, tauriņziežu un krustziežu maisījums ir labs augsnes struktūras veidotājs, kas perfekti veicina humusa veidošanos.

Daudzziedu airene, inkarnāta āboliņš, sējas idra, sarkanais āboliņš, griķi, velna auza, rutks, sējas lini, Abesīnijas kāposts

VIETĒJIE ZAĻMĒSLOJUMA MAISĪJUMI

Zaļmēslojums Zirnis N

leaves

Maisījums slāpekļa fiksācijai un augsnes bagātānāšanai ar slāpekli un humusu. Norma 40-45 kg/ha.

 

  • 50 % zirņi
  • 25 % vīķi
  • 15 % sarkanais vienadīgais āboliņš
  • 5 % facēlija
  • 5 % sauslespuķes

Zaļmēslojums Proteīns

leaves

Maisījums dziļai augsnes ielabošanai, augsnes veselības un mikrobioloģiskā stāvokļa uzlabošanai. Norma 40-45 kg/ha.

  • 25% zirņi
  • 25 % vīķi
  • 20 % lupīna
  • 15 % auzas
  • 10 % baltais Ēģiptes āboliņš
  • 5 % facēlija

Zaļmēslojums Irdenais 20

leaves

Maisījums augsnes struktūras stiprināšanai, augsnes sablīvējuma likvidēšanai. Norma 20-22 kg/ha.

  • 20 % griķi
  • 20 % auzas
  • 20 % eļļas rutks
  • 20 % viengadīgais sarkanais āboliņš
  • 15 % saulespuķes
  • 5 % facēlija

sargā augsni!

ZVANI MUMS

27798935
20258297
29285155

Ar zaļmēslojumu apsētos laukos augsnes mikrobioloģiskie procesi ir simts reizes aktīvāki kā neapsētās augsnēs. Turklāt, jo lielāka augu dažādība, jo bagātāka veidojas augsnes mikroflora.

Zaļmēslojumā labi izmantot: tauriņziežus, stiebrzāles, platlapjus, griķus utt.
Tauriņziežu sugas ir ar agresīvākiem un skābākiem sakņu izdalījumiem. Tauriņzieži savāc barības vielas no augsnes, bet vienlaikus to sakņu sistēma ir izteikti labvēlīga mikorizas sēņu izplatībai, kas ir īpaši vēlamas auglības uzlabošanai. Ar mikorizas palīdzību augi spēj no augsnes asimilēt barības vielas, kas atrodas saistītās formās, piemēram, labāk tiek izmantotas augsnes fosfora rezerves.
Stiebrzāles palielina augsnes tilpumu. Stiebrzāļu sakņu tīklojumā dzīvo dažādi mikroorganismi. Kamēr auzas, kam ir gara mietsakne, īsā laikā veido lielu biomasu.
Krustzieži ir bioloģiski augsnes attīrītāji, kas samazina nevēlamo nematožu daudzumu un palīdz cīnīties ar dažādām slimībām.
Bioloģiskā augu daudzveidība dod īpaši labu efektu, jo maisījumu augiem ir laba savstarpējā sadarbība. Zināms, ka monokultūras zaļmēslojumi nav tik efektīvi kā maisījumi. Ja zaļmēslojumu iestrādā augsnē īsi pirms ziedēšanas, zaļā masa vairo augsnes baktērijas. Vairāk gan būtu vēlamas mikorizas sēnes, jo parasti to trūkst. Ja zaļmēslojumu iestrādā pāraugušu, dzeltenīgāku, tad tas aktivizē tieši sēņu izplatību. Mikorizas sēnes spēj simtiem reižu palielināt lietderīgi izmantojamo augsnes platību, no kuras augi saņem barības vielas. Mikorizas procesi īpaši specializējas Ca, Mg, K, N, P apgādē un mikroelementu – Zn, Cu, Fe u.c. – apgādē augiem. Mikorizas sēņu tīklojums uz augu saknēm pasargā augus no slimībām, stresiem (karstuma, aukstuma), smago metālu ietekmes, pārlieku liela sāļu un Na daudzuma augsnē.
Zaļmēslojumu vēlams neieart. Ar bezaršanas tehnoloģiju iegūst vislabāko rezultātu – zaļmēslojumu pieveļ, izlīdzina, tad mulčas slānī sēj nākamos augus. Iearot, apveļot zemi, visa vēlamā mikroflora un biomasa nonāk apakšā, kur nav skābekļa. Biomasai ir jāsadalās skābekļa ietekmē, lai augi spētu no augsnes izmantot barības vielas. Ja biomasa sadalās bezskābekļa ietekmē, tā sāk rūgt un pūt. Ja tomēr iestrāde tiek veikta, tad ne dziļāk kā 5 cm. Zaļmēslojumi mazina monokultūru audzēšanas slikto ietekmi, tomēr jāatceras, ka tie neaizstāj augu seku.

LASāMVIELA

Zale smukbilde
Zaļmēslojums uzlabo augsnes kvalitāti

Augsnē iesēti dažādu kultūru augi, kas savas īsās veģetācijas periodā netiek izmantoti, augšanas laikā baro augsnes mikrofloru.

govis ed ziema n
BioLoks Katrā fermā un kad tas STRĀDĀ MŪSU LABĀ

Sistemātiski lietojot Slurry bugs baktērijas, mēslu krātuve veidojas mēsli ar uzlabotu pH līmeni. Ar tiem radīta līdzsvarota augsne un zāle, un veselākas govis.

zale_smukbilde
Īsi par zālājiem. PAREIZA SĒKLU IZVĒLE

Velsā izdotas rokasgrāmatas fragmenta tulkojums, kurā īsā un kompaktā veidā uzskaitītas raksturīgākās zālāju īpašības. Ieteikumi maisījumiem.

ANAGRO - VISS SAUDZīGAM ZEMNIEKAM. RūPēJAMIES PAR MūSU ZEMI!

ZāLāJIEM

   

KUKURūZAI

   

GRAUDAUGIEM

   

RAPSIM