Viestura pr. 41, Rīga, LV-1005

ZS Dumbrāji mēslu krātuve

ZS Dumbrāji – saimniecība ar jaunu kūti (pašlaik ap 100 gotiņām) un jaunu 3100 m3 lielu mēslu krātuvi, pirms kuras ir 110 m3 starpkrātuve. Mēsli tiek izvesti divas reizes nedēļā. Govis guļ uz matračiem, pakaiši netiek lietoti.
Saimnieki laicīgi ievēroja, ka krātuves mēslu virspusē veidojas garoza un arī starpkrātuvē mēsli veidojas ar nogulsnēm apakšā un virskārtu augšā. Bija problēmas kārtīgi iztīrīt starpkrātuvi. Saprotot, ka nākotnē garoza kļūs arvien biezāka un cietāka un sagādās daudz nepatīkamu problēmu, tika meklēts un atrasts variants, kā garozu likvidēt un mēslu masu padarīt viendabīgu. 
2021. gada 5. februārī starpkrātuvē tika pievienotas pirmās kompostējošās baktērijas – 1 kg SlurryBugs Shift-IT. Nākamajā nedēļā divas reizes tika pievienoti 0,5 kg šīs pašas formulas, bet pēc tam saimniecība pārgāja uz parasto uzturošo SlurryBugs Cold Climate devu. Nepilnus divus mēnešus vēlāk – 26. martā – krātuve tika uzmaisīta, iegūstot viendabīgu kvalitatīvu, pārsūknēšanai gatavu mēslu masu.

SlurryBugs logo

BAKTĒRIJAS ŠĶIDRMĒSLU UZLABOŠANAI

  • sagatavo mēslus augsnes uzlabošanai
  • samazina garozas veidošanos un smaku
  • šķidrina mēslus labākai izsmidzināšanai
  • paaugstina N, P, K saglabāšanos organiskā formā
  • samazina minerālmēslojuma izmaksas pat par 1/3
  • samazina vērtīgo vielu izskalošanos
  • samazina „oglekļa pēdas nospiedumus”.
SlurryBugs_meslu_kompostesana_1200_360
Apsaimniekot šķidrmēslus un uzlabot augsni

Lai skidrmesli uzkratu vairak baribas vielas un neizdalitu indigas gazes, tie ir jakomposte. Kompostesanos var panakt dazu menesu laika.

govis ed ziema n
BioLoks Katrā fermā un kad tas STRĀDĀ MŪSU LABĀ

Sistemātiski lietojot Slurry bugs baktērijas, mēslu krātuve veidojas mēsli ar uzlabotu pH līmeni. Ar tiem radīta līdzsvarota augsne un zāle, un veselākas govis.

ANAGRO - VISS SAUDZīGAM ZEMNIEKAM. RūPēJAMIES PAR MūSU ZEMI!