Viestura pr. 41, Rīga, LV-1005

Mēslu kompostēšana

Vai jŪs kompostĒjat ŠĶidrmĒslus VAI KŪTSMĒSLUS?

Mēsli ir augstvērtīga saimniecības patēriņa prece, kas pārāk daudzās saimniecībās netiek pietiekami novērtēta.

Pareizā veidā barojot, kompostējot šķidrmēslus uzglabāšanas tvertnē vai kūtsmēslus dziļajās kūtīs un kaudzēs, to vērtība kā augsnes uzlabotājam un minerālvielu avotam paaugstinās.

Vienā tējkarotē augsnes ir 4 miljardi aktīvu mikroorganismu, kas būtiski nepieciešami augnses veselībai un augu barošanās procesam, un tos tiešā veidā ietekmē saimniecībā veiktā mēslošana. Tieši tāpēc ikvienam saimniekam ir jāpārdomā sava attieksme pret augsni un to, kā mēs to apsaimniekojam, kā rūpējamies par to. 

sargā augsni!

ZVANI MUMS

27798935 20258297
29285155

SlurryBugs logo

COLD CLIMATE

BAKTĒRIJAS ŠĶIDRMĒSLU UZLABOŠANAI

Dabiska baktēriju piedeva, kas maksimāli palielina šķidrmēslu mēslošanas vērtību. SlurryBugs® COLD CLIMATE šķidrmēslus papildina ar labvēlīgajām baktērijām un fermentiem, kas veicina cieto vielu sadalīšanos. Baktērijas izdala fermentus, kas sašķeļ nesagremotās šķiedrvielas (celulozi un citas augu izcelsmes vielas), atbrīvojot šķīstošās barības vielas un padarot tās pieejamas izkliedēšanai uz zemes, vienlaikus radot viendabīgākus mēslus. Tas atvieglo šķidrmēslu izvešanu un arī samazina nepieciešamā pamatmēslojuma devas.

 • Mobilizē augiem pieejamās barības vielas, tostarp amoniju.
 • Padara mēslus viendabīgākus, vieglāk apstrādājamus – ietaupa laiku un degvielu.
 • Maksimāli palielina barības vielu pieejamību, kas savukārt samazina iepirktā mēslojuma izmaksas.
 • Uzlabo augsnes stāvokli, atjaunojot līdzsvarotu C:N attiecību.
 • Palīdz samazināt smaku

1 kg SlurryBugs® COLD CLIMATE paredzēts 500 m3 šķidrmēslu – vieglu problēmgadījumu risināšanai un regulārai pievienošanai mēslu krātuvē baktēriju populācijas uzturēšanai. Nepieciešamā SlurryBugs® deva, kuru aprēķina konkrētai saimniecībai, jāsajauc ar lielu daudzumu silta ūdens un jāatstāj uz 20 minūtēm. Maisījums jāpievieno atbilstošā vietā krātuvē vai starpkrātuvē.

SlurryBugs logo

SHIFT-IT

BAKTĒRIJAS ŠĶIDRMĒSLU UZLABOŠANAI. KONCENTRĒTA FORMULA.

1 kg SlurryBugs® SHIFT-IT paredzēts 500 m3 šķidrmēslu – vidēji smagu un smagu problēmgadījumu risināšanai, kad krātuvē jau izveidojusies garozas kārta. Pirmās nedēļas pievieno SlurryBugs® SHIFT-IT, bet pēc tam regulāri lieto uzturošo SlurryBugs® COLD CLIMATE devu.

Iepakojums: 1 kg

pieredze

ZS Dumbrāji mēslu krātuve

ZS Dumbrāji – saimniecība ar jaunu kūti (pašlaik ap 100 gotiņām) un jaunu 3100 m3 lielu mēslu krātuvi, pirms kuras ir 110 m3 starpkrātuve. Mēsli tiek izvesti divas reizes nedēļā. Govis guļ uz matračiem, pakaiši netiek lietoti.
Saimnieki laicīgi ievēroja, ka krātuves mēslu virspusē veidojas garoza un arī starpkrātuvē mēsli veidojas ar nogulsnēm apakšā un virskārtu augšā. Bija problēmas kārtīgi iztīrīt starpkrātuvi. Saprotot, ka nākotnē garoza kļūs arvien biezāka un cietāka un sagādās daudz nepatīkamu problēmu, tika meklēts un atrasts variants, kā garozu likvidēt un mēslu masu padarīt viendabīgu. 
2021. gada 5. februārī starpkrātuvē tika pievienotas pirmās kompostējošās baktērijas – 1 kg SlurryBugs® Shift-IT. Nākamajā nedēļā divas reizes tika pievienoti 0,5 kg šīs pašas formulas, bet pēc tam saimniecība pārgāja uz parasto uzturošo SlurryBugs® Cold Climate devu. Nepilnus divus mēnešus vēlāk – 26. martā – krātuve tika uzmaisīta, iegūstot viendabīgu kvalitatīvu, pārsūknēšanai gatavu mēslu masu.

ZS Kalna Mikas mēslu krātuve

Kuldīgas novada saimniecībā Kalna Mikas ir 4000 m2 liela šķidrmēslu krātuve. Maijā tai bija garoza kā katru gadu – garoza, kas sagādā grūtības un liek patērēt daudz laika, enerģijas un degvielas maisīšanai, lai šķidrmēslus sagatavotu izvešanai.

Vispirms lagūnā baktēriju kolonijas izveidošanai pievienoja 300 g SlurryBugs® baktēriju, bet turpmāk pusgada garumā katru otro dienu iejauca pa 60 g preparāta. Un lūk, cik lielisks rezultāts – vienmērīgi šķidrmēsli, kas bagātina augsni, veido labvēlīgu vidi augsnē esošajām dzīvajām būtnēm un, protams, baro augus!

Krātuve ar garozu pirms apstrādes

KalnaMikas

SlurryBugs® rezultāts – viendabīgi šķidrmēsli!

KalnaMikas ar SlurryBugs
FYM-Booster-logo

KŪTSMĒSLU KOMPOSTĒŠANĀS VEICINĀTĀJS

FYM BOOSTER ir bioloģiski aktīvs kūtsmēslu kompostētājs, kas satur mikroorganismus un dabiskos cukurus un veicina organisko vielu sadalīšanās procesu.

 • Paātrina bioloģiskās degradācijas procesus, veicina visa veida organisko atlikumu (kūtsmēslu, salmu, ražas novākšanas atlikumu) kompostēšanu.
 • Noņem nepatīkamās smakas, kas rodas atlieku sadalīšanās procesā.
 • Kavē patogēnās mikrofloras attīstību.
 • Uzlabo augsnes auglību.

Piemērots izmantošanai bioloģiskajā lauksaimniecībā. Viena kanna paredzēta 100 m3 (aptuveni 100 tonnām) kūtsmēslu.

gullemax logo

KŪTSMĒSLU KOMPOSTĒŠANĀS VEICINĀTĀJS

Īpašs mukolītisko ēterisko eļļu maisījums, kas spēj irdināt kūtsmēslus dziļajās kūtīs un kaudzē, kā arī šķīdināt mēslus uz netīrām virsmām. 

 • irdina un sadala kūtsmēslus, padarot tos par labu mēslojumu
 • samazina mušu daudzumu kūtī
 • samazina amonjaka, metāna gāzu daudzumu, sērūdeņraža daudzumu gaisā
 • uzlabo gaisa kvalitāti kūtī
 • samazina nelabvēlīgo baktēriju ietekmi uz dzīvniekiemļauj viegli izmazgāt slaukšanas zāli un kūti 

Gullemax® izmantojams arī teļu būdu, slaukšanas zāles mazgāšanai, jo spēj novērst kūtsmēslu pūšanu un pielipšanu pie virsmām, atmiekšķēt tos un stimulēt dabīgu mēslu un netīrumu sadalīšanos.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

LASĀMVIELA

SlurryBugs_meslu_kompostesana_1200_360
Apsaimniekot šķidrmēslus un uzlabot augsni

Lai šķidrmēslos saglabātos vairāk barības vielu un mazāk izdalītos gāzes, tie ir jākompostē. Kompostēšanos var panākt dažu mēnešu laikā.

AnAgro vadītāja Anna Prohorova stāsta par kūtsmēslu problēmu risināšanu ar vircas baktērijām.

govis ed ziema n
BioLoks Katrā fermā un kad tas STRĀDĀ MŪSU LABĀ

Sistemātiski lietojot Slurry bugs baktērijas, mēslu krātuve veidojas mēsli ar uzlabotu pH līmeni. Ar tiem radīta līdzsvarota augsne un zāle, un veselākas govis.

ANAGRO - VISS SAUDZīGAM ZEMNIEKAM. RūPēJAMIES PAR MūSU ZEMI!

ZāLāJIEM

   

KUKURūZAI

   

GRAUDAUGIEM

   

RAPSIM