Daudz jaunumu! Piemeklējiet sev piemērotākos hibrīdus un zvaniet mums – vienmēr esam gatavi konsultēt!
PASūTI LAICīGI!
ZVANI MUMS
29285155 20258297
MĒSLOŠANAS IETEIKUMI
šķidrmēsli
Lielākā daļa kukurūzas tiek audzēta, lai izmantotu to kā lopbarību, tad likumsakarīgi ir, ka saimniecībā iegūtie kūtsmēsli, virca vai digestāts tiek izmantots kukurūzas lauku mēslošanā. Ja kukurūza saņem lielu kūtsmēslu vai vircas daudzumu, ir svarīgi zināt šo substanču barības vielu saturu, lai varētu pareizi aprēķināt barības vielu bilanci un papildus plānot neorganiskā mēslojuma (minerālmēslu) vajadzību. Barības vielu saturs organiskajos mēslos var būt ļoti atšķirīgs, un to vērtības ļoti mainīgas. Noskaidrojiet pašu ražoto organisko mēslu barības vielu nodrošinājumu, lai precīzi varētu aprēķināt minerālmēslu vajadzības. Tādējādi Jūs ekonomēsiet gan savus, gan dabas resursus, un sasniegsiet lielas kukurūzas ražas un kvalitāti.
40 t / ha raža patērēs no 145 līdz 160 kg N / ha, un maksimālā nepieciešamība var būt pat līdz 210 kg N / ha. Lai nodrošinātu šo vajadzību, būtu labi salāgot kūtsmēslu un minerālā slāpekļa nodrošinājums. Šķidrmēslu emisiju vai slāpekļa noplūdi samazina Slarry Bugs baktēriju izmantošana mēslu uzkrāšanas laikā. Šīs baktērijas palīdz sadalīt salmu atliekas, masu veido jogurtveidīgu, viendabīgu, kā arī savairo slāpekļa piesaistošās baktērijas. Tas ļauj saglabāt gaistošo slāpekļa daļu un samazināt zudumus izkliedējot.
Ir dažādas izkliedēšanas tehnoloģijas, bet efektīvākās no barības saglabāšanas viedokļa ir tās, kas nodrošina tūlītēju iestrādi augsne. Kukurūzu var mēslot arī augšanas laikā starprindās. To dara apmēram 4-8 lapā.
Minigranulu mēslojums zālājiem pie sējas. Mēslojuma minigranulu izmērs ir 1,3-3 mm. MINI FERT+ 10-30 ir ļoti augsta izmantošanās – lielāks granulu daudzums uz platibas vienību un attiecīgi vairāk virsmas kontaktam ar augu saknēm. Uzlabota fosfora efektivitāte dod augiem starta efektu.
Priekšrocības:
Palīdz iesakņoties, izveidoties noturīgam zelmenim un uzkrāt rezerves ziemai
Vienmērīga un pilnvērtiga visu zālāja maisījuma augu attistiba
Labāka sausnas raža, vairāk enerģijas un proteīna
Blīvāks zelmenis un izturīgāki stiebri
Par 1-2 gadiem pagarināts zālāju izmantošanas ilgums
SIA Zemturi ZS ar SIA AnAgro sadarbojas kopš 2018. gada, izvēloties gan AnAgro piedāvātos agaSaat kukurūzas hibrīdus, gan pilnu mēslošanas shēmu kukurūzai. Lai izaudzētu labu kukurūzu, saimniecība izmanto agaSaat mikrogranulas pie sējas, kā arī sezonas laikā trīs reizes miglo ar Nano ELEMENT un Citra Complex mēslojumiem, un pavasarī arī ar Bio ELEMENT. Gan Nano ELEMENT, gan Citra grupas produkti ir balstiti uz dabiskās citronskābes bāzes, kurai piesaistiti nano izmēra mikroelementi no ļoti tirām izejvielām. Tātad kukurūzas miglošanā tiek strādāts ar organiskiem produktiem un izaudzētā kukurūza ir dzīvniekiem veselīgāka, jo ir pilnvērtiga ar mikro un makro elementiem. Arī augsne necieš no piesārņojuma ar mēslojumu, jo mēslojums pilnībā tiek izmantots un papildus tiek stimulēta augsnes mikroflora. 2019. gadā Zemturu jaunais saimnieks Kārlis Višņevskis izaudzēja un novāca par trešdaļu lielāku kukurūzas ražu kā iepriekš plānoja. Arī 2020. gadā izdevās izaudzēt laba auguma kukurūzu ar spēcīgām, veselīgām vālītēm pat uz lauka, kurš pavasarī ļoti cieta. Ar šādu mikroelementiem bagātu, sabalansētu barību tiek ēdinātas Zemturu skaistās govis. Un labs un veselīgs Zemturu piens ir nopērkams TOP, Elvi, Rimi, Maxima un nuko.lv veikalos!
Kukurūza ir bagāta ar enerģiju, un lielākā problēma ir tās saglabāšana līdz izēdināšanai govīm. Pelējuma un raugu sēnem tāpat kā govīm garšo salda skābbarība. Sēnes īpaši aktivizējas, kad skābbarība ir ilgstoši atvērta. Skābbarības konservanti satur līdzeklus, kas nomāc pelējuma un rauga sēnes. Tas iedarbojas uz visa veida sēnēm, kas attīstās gan anaerobos, gan aerobos apstākļos.
Lietošanai gatavs graudu un skābbarības konservantu ūdens šķīdums. Paredzēts fermentēšanās procesu kontrolei un pelējumu un raugu attīstības kavēšanai, kad skābbarības tranšeja vai stirpa ir atvērta.
Nomāc nevēlamos mikroorganismus pirms pienskābās fermentēšanās procesa skābbarībā.